Leden 2009

Interwiev s upírem-Info

25. ledna 2009 v 13:40 | Vampir666 |  Filmy o upírech
Jedné noci v San Franciscu čeká zdejšího novináře zvláštní setkání, interview mu poskytne muž jménem Louis, který tvrdí, že žije už dvě stě let. Vypráví mu o dvou svých nejbližších. O Lestatovi, svém stvořiteli, a malé Claudii, pro kterou je zabíjení jenom dětská hra. Ti tři se nenávidí, milují i potřebují. Život upírů je krutý a osamělý, Louis proto touží po setkání s dalšími bytostmi svého druhu. Podaří se mu to až v Paříži... Irský režisér Neil Jordan zpracoval scénář, který podle své vlastní knihy napsala Anne Riceová, v současnosti nejznámější autorka upírských příběhů.
Řekly bych že tohle je asi nejlepší upírský film vůbec. Není to (stejně jako královna prokletých) klasická zápletka lidé vs. upír ale je to taková ukázka ze života upíru. Ikdyž v tomto filmu hrají herci které jinak vůbec nemusím(Pitt,Banderas) tak tady mi vůbec nevadily xD

Comix Underworld Rise of Lycans

24. ledna 2009 v 21:01 | Vampir666 |  Filmy o upírech


Na oficiálních stránkách Underworldu sem našel comix nebo spíš Graphic novel k filmu tak se můžete podívat


Upíři žijí-Info

24. ledna 2009 v 20:39 | Vampir666 |  Knihy o upírech
Kniha mapuje veškeré dostupné "druhy" upírů od starodávných postav folklóru, podává svědectví o nebezpečných bytostech či stvořeních nejen fyzických, ale především psychických, vysávající z lidí veškerou jejich životní sílu. Publikace obsahuje i řadu dosud nepublikovaných příběhů o setkání s těmito přízraky, dopisy, které by měly objasnit jejich skrytý život, a především pokládá otázku, zdali tato odvěká legenda je pouhou fikcí anebo skutečností.
Tuto knížku mám doma ale ještě ji nemám přečtenou takže až to dočtu tak napíši takovou "minirecenzi" :D
Ale zatím to vipadá dost zajímavě. ;)
Jo a napsal jí nějakej Konstantinos.

Královna Prokletých Soundtrack

24. ledna 2009 v 19:05 | Vampir666 |  Hudba týkající se upírů
Chtěl jsem na youtube hodit pisničky z Královny ale nešlo mi to prej jakysi autorsky práva nebo co =O xD. Mno tak ale stejně kdyby ste soundtrack chtěly tak mi napiště na icq (450495217) a já vám ho klidně pošlu ;)


Seznam skladeb


1. Not Meant for Me - Wayne Static 2. Forsaken - David Draiman 3. System - Chester Bennington 4. Change (In the House of Flies) - Deftones 5. Redeemer - Marilyn Manson 6. Dead Cell - Papa Roach 7. Penetrate - Godhead 8. Slept So Long - Jay Gordon 9. Down with the Sickness - Disturbed 10. Cold - Static-X 11. Headstrong - Earshot 12. Body Crumbles - Dry Cell 13. Excess - Tricky 14. Before I´m Dead - Kidneythieves

Vampire the Masquerade: Bloodlines-Info

24. ledna 2009 v 18:18 | Vampir666 |  Hry o upírech
Tento titul vás uvrhne do temného a drsného podsvětí moderního Los Angeles plného upírů. Stanete se dítětem noci a budete komunikovat i bojovat jak se smrtelníky, tak s ostatními stvořeními temnot, k čemuž vám dopomůže obrovské množství upírských sil, schopností a dovedností.
na výběr je 7 klanů:
  • Brujah- Všechno řeší brutální silou a rychlostí,jsou to velci bojovníci.Ztracejí nad sebou kontrolu čaštěji než ostatní upíři.

  • Gangrel- Samotářští upíři kteří se specializují na boj zblízka.Jejich velká přednost je schopnost měnit vzheld do zvéřecí podoby.zuřivosti podléhají častěji než ostatní upíři ale ne tak často jako Brujah.

  • Malkavian- Jednoduše řečeno,uplní blázni xD . Jako jediný klan ovládají schopnost Dementation,což je schopost negativně ovlivnující nepřátele (vyvolá histerický smích nebo přinutí nepřítele k sebevraždě.)

  • Nosferatu- Kvůly svému odpuzujícímu zevnějšku musí žít v kanálech. Tento životní styl je ale naučil dobře se schovávat a využívat všechny dostupné zdroje ke svému přežití. Hra za tento klan se odevrává ve velké většině ve stokách protože ukazovat se na veřejnosti je jasné porušování upírských pravidel. Ostatní upíři je nemají zrovna v lásce. Na druhou stranu dokáží se dostat i tam kam je to pro jiné nemožné a získávají více krve z krys.

  • Toreador- Cokoliv dělají dělají to vášnivě a celou svou bytostí. dokáži s lidmy soužít lépe než ostatní klany.Jsou to takoví míšenci všech klanů dohromady.

  • Tremere- Ve společnosti Upírů nejsou příliš oblíbení, protože svého okolí často využívají ke svému prospěchu. Za svého lidského života se většinou věnovaly čaroděnictví, takže jako jediní mají přístup ke schopnosti Thaumaturgy což je "krvavá magie". Jejich slabinou je to že fyzické atributy si nemůžou zvyšovat výš než na uroveň 4.

  • Venture- Aristokracie mezi upíry. Svým vznešeným zevnějškem a vystupováním si zýskávají vliv ve společnosti upírů i lidí.Mají schopnost ovlivňovat mysl ostatních takže pro ně není problém vyřešit nepříjemnou situaci pár větami místo pár ranami.Dokáží ale pít pouze "lepší" krev, takže u pití z krys,bezdomovců nebo prostitutek hrozí vyzvracení krve.


Tak tohle je podle mě nejlepší upírská hra co existuje a jedna z nejlepších her celkově.

Královna Prokletých-Info

24. ledna 2009 v 15:42 | Vampir666 |  Filmy o upírech
Na každého upíra prý dříve nebo později přijde pocit naprostého osamění. Nesmrtelnost je sice skvělá, ale k čemu je, když ji nelze s nikým sdílet. Upír Lestat se rozhodl pro dobrovolný spánek. Tóny hudby ho však probudily a on zatoužil po společnosti svých soukmenovců. Stane se temnou rockovou hvězdou a chystá se uspořádat jedinečný koncert, který má přilákat všechny upíry. Ale to už se za ním vydává bájná pramatka upírů Akasha a nechává za sebou jen zkázu. Poznat ho blíž chce i mladá dívka Jesse, členka monitorovací antivampirské skupiny Talamasca, která ho chce zachránit. A přichází i Lestatův učitel a přítel Marius. Schyluje se k poslednímu boji.

Hodně rozporuplný film, někdo říká že je to blbost,někdo zase že je to hodně dobrej film.Já osobně se přikláním k druhé možnosti. A to proto že to neni klasickej upíří film(lidi vs. upír) ale stejně jako Interwiev s upírem je to něco !neobvyklého". A navíc to má skvělej soundtrack.
Ale je škoda že tento film byl poslední film pro herečku/zpěvačku Aaliyah která 25.8 2001 tragicky zemřela :(

slovo "upír" v jiných jazycích

24. ledna 2009 v 10:59 | Vampir666 |  Upíři


  • u Bulharů:
vapir, vipir, vъpir, vrapir, vrapirin, voper, drakus, žin, ustrel, lepir, vlepir, liter, lemptir, tenec, grobnik, brodnik, plъtnik, upir, samodiv
  • u Srbů:
vampir, vukodlak, vaper, lampir, lapir, lempijer, vuk, vjegodonja, jegodonja, tenac
  • u východních Slovanů:
upyrь, upir, oboroteň-krovosos, bělorus. vupor, ukr. upir


Underworld: Rise of the Lycans(Vzpoura lycanů)-Info

23. ledna 2009 v 20:58 | Vampir666 |  Filmy o upírech
Třetí díl série Underworld, která ve světě vydělala přes 200 milionů dolarů, se zabývá podstatou krvavého boje mezi aristokratickými upíry a barbarskými Lycany (vlkodlaky), který se táhne už po staletí. Mladý Lycan Lucian (Michael Sheen) se ujme role mocného vůdce a sjednotí vlkodlaky v boji proti Viktorovi (Bill Nighy), démonickému králi upírů, který je po stovky let pronásleduje. K Lucianovi se připojí i jeho tajná láska, krásná upírka Sonja (Rhona Mitra), aby se společně pokusili osvobodit Lycany z jejich krutého otroctví.

Tento díl sem neviděl protože měl v česku premieru teprve včera ale určitě to bude bomba!!!
Sice už tam nebude Kate Beckinsale která byla symbolická pro serii underworld ale
zato tam hraje Rhona Mitra(jedna z mojich nejoblíbenějších hereček)

a Trailer :

Film Nosferatu z roku 1922 ke shlédnutí!!!!!!

18. ledna 2009 v 9:50 | Vampir666 |  Filmy o upírech
Takže na youtube.com sem našel celý film Nosferatu s Maxem Schreckem v roly Orloka(Dráculy)
Kvalita sice nic moc je to černobílý a nemluví se tam ale co bys te čekaly od filmu z roku 1922.Upír Nosferatu-Info

18. ledna 2009 v 9:34 | Vampir666 |  Filmy o upírech
Adaptace dnes už legendárního hraběte Dráculy(kterého zde hraje Max Schreck) se od originálu liši pouze jmény hlavních postav a místem děje.A to proto že režisérovi (Friedrich W. Murnau) se nepodařilo získat autorská práva na sfilmování Románu. Film vznikl v letech 1922, a například ve Švédsku byl do roku 1972 zakázán kvůly nadměrné hrůzy.No nevím co je natom filmu tak strašidelného když jde ve filmu hrabě Orlok vidělt dohromady jenom 9 minut.

Hellsing-Info

17. ledna 2009 v 20:21 | Vampir666 |  Upíří anime
V celé Velké Británii byla v poslední době zaznamenána znepokojivá aktivita nových umělých upírů, takzvaných "freaks", kteří jsou stvořeni pomocí biomechanického čipu. Organizace Hellsing, pojmenovaná podle starého britského šlechtického rodu, která si už od nepaměti klade za úkol svět od upírské hrozby chránit, se bude s tímto problémem muset velice rychle vypořádat. Naštěstí má prastarou zbraň. Jmenuje se Alucard a sám je upírem. Důvod, proč slouží lidem, je zahalen tajemstvím, stejně jako fakt, kdo a proč čipy vyrábí.

Seriál má stylovou atmosféru, která překvapí atypickou hudbou, která by se k němu za běžných okolností vůbec nehodila, a syrovostí podání. Mezi fanoušky anime je veskrze velice kladně hodnocen, již delší dobu patří mezi "must see" tituly a jeho soundtrack je bez nadsázky legendární.

Tak tohle anime je podle mě nejlepší ze všech!Má super atmosféru ikdyž by mohlo být delší (když nepočítam OVA tak má jen 13 dílů). Ale i tak to rozhodně za shédnutí stojí! Je to sice dost masakr ale neva :D
PS: Zkuste si jméno Alucard přečíst pozpátku ;)

tak a tohle je Alucard
Seras Victoria...upírka kterou stvořil Alucard aby jí zachránil život.Zajímavé na ní je že nechce pít krev z lidí.
a tohle je velká šéfka lady Integra Fairbrooks Wingate Hellsing!

a tohle je opening anime


Bram Stoker's Dracula-Info

17. ledna 2009 v 18:24 | Vampir666 |  Filmy o upírech
Sídlo hraběte Draculy v Transylvanii sotva někdo objeví. V 15. století žil kníže Vlad, který se proslavil jako obratný diplomat, statečný bojovník proti pohanům a také jako nesmírně krutý muž se zálibou v napichování protivníků na kůl. Jeho postava prý inspirovala koncem minulého století spisovatele Brama Stokera k napsání dnes již klasického románu o upírech - Draculy. Ten je zde zosobněním zla, proti němuž se postaví skupina odvážných lidí v čele s profesorem Van Helsingem. Režisér Coppola se rozhodl jako první natočit Stokerův román v celé jeho šíři. Hrabě Dracula je v podstatě milující muž, který tragicky přišel o svou celoživotní lásku a v žalu proklel Boha za jeho krutost. Po staletích neklidného bloudění se dostává do Anglie, aby zde hledal odraz své dávné lásky. Převtělováním ve vlka, netopýra či mlhu nachází další kandidáty upírského života. Konečná bitva o duši krásné Miny proběhne v transylvánských horách, kde se Dracula se svojí vyvolenou chce ukrýt ...
Mno podle mě nejlepší zpracování co bylo a je a bude ;)


Diplom od Croftky a Fantomky

17. ledna 2009 v 16:47 | Vampir666 |  Pro mě
Dostal sem diplom za megableskovku z blogu http://larcacroftovalegend.blog.cz/. Moc se mi libí pač Laru Croft uplně žeru :D

Bloodrayne music video

17. ledna 2009 v 16:36 | Vampir666 |  Hry o upírech
Video sice není moje ale moc se mi libí takže ti kteří třeba hru nehrály by mohlo tohle video nalákat nebo tak něco.

BloodRayne 2-Info

17. ledna 2009 v 16:22 | Vampir666 |  Hry o upírech
BloodRayne je vampírka, která se zrodila z nepřirozeného spojení upíra a člověka. Rayne, jež je obdařena upíří silou, ale zároveň prokleta neuhasitelnou touhou po krvi a světloplachostí, čeká v této hře její dosud nejtěžší bitva. Když jsme roku 1935 viděli BloodRayne naposledy, připojila se k silám tajemného Brimstoneského Společenství, po jejímž boku se snažila překazit nacistické plány na ovládnutí světa. Její otec Kagan, vlivný nacistický kolaborant, zemřel při nehodě na sklonku války. Rayne, která tak byla ochuzena o možnost zabít Kagana sama, strávila posledních šedesát let pátráním po jeho mnohých potomcích a jejich likvidaci. Ti se však spojili dohromady a vytvořili Kaganův kult, jehož cílem bylo oživit Kaganův sen o nadvládě upírů nad celým světem.

Zdroj:Abecedaher.cz

Můj názor: Lepší,těžší,propracovanější,krvavější,graficky hezčí...tak takové je pokračování už tak skvělé hry.Rayne zde umí víc triku a postupně se učí dalšé triky a schopnosti.Taky umí tvz. fatality což je docela nechutné doražení protivníka.změna oproti prvnímu dílu je také to že Rayne nesbírá zbraně od nepřátel ale má své vlastní na celou hru ktere využívají jako munici krev.Pokuj ji dojde "munice" odebírá životy Rayne pokud vystřelí. Takže těm co se líbil předchozí dil budou asi sedmém nebi při hraní druhého dílu. Ale hra by se mohla zalíbit i těm kterří první hru nehrály nebo se jim z nějakého duvodu nelíbila. Takže pokud máte rádi upíry,krev,střílení,násilý,rosekávání nepřátel na kusy....tak je tohle pro vás jasná volba!

a tady pár screenu:
a tady je trailer na hru,podle mě moooc povedenej.

BloodRayne-Info

17. ledna 2009 v 15:42 | Vampir666 |  Hry o upírech
Hrát budete za poloupírku Rayne, potomka lidské ženy a ukrutného upíra. Pracovat budete pro společnost Brimstone Society, která zaměstnává své agenty při likvidaci nositelů zla. Takže jste ve své podstatě dobro, i když za vámi zůstávají potoky krve. Jako poloupír máte tedy všechny vlastnosti upírů, vyhýbat se ale musíte vodě, neboť vás může zcela zahubit. Jako skutečně originální dáma jste si zvolili za svoje nejoblíbenější zbraně dvě čepele, s kterými umíte dělat vskutku skvělé kousky. Zváště neocenitelnou pomůckou je pro vás harpuna, pomocí které si můžete přitahovat svoje oběti k sobě na dosah.


Zdroj:Abecedaher.cz

a můj názor na tuhle hru: Docela dost dobrá hra ale záleží na vkusu někoho chytí od začátku do konce a jiného zase ne.. Rayne je podle mě jedna z nejleších postav v herním světě ale jako většina takových postav mi připadá jako někdo kdo se snaží překonat Laru Croft (ale natu nemá asi nikdo).Takže kdo má rád upíry,krev,násily a tak podobně tak je pro něj BloodRayne jasná volba ;) nebo taky její druhý díl.


a tady je pár screenu ze hry